Uroczyste otwarcie „Mieszkania Wzorcowej Rehabilitacji Domowej XXI wieku”

Uroczyste otwarcie „Mieszkania Wzorcowej Rehabilitacji Domowej XXI wieku”

24 listopada br. w Górnośląskim Centrum Rehabilitacyjnym REPTY doszło do otwarcia pierwszego w Polsce mieszkania wzorcowej rehabilitacji domowej XXI wieku funkcjonującego pod nazwę ReHOME. Twórcami tego mieszkania są fundacja Podaruj Dobro oraz firma VOX VERITAS.

 W 35 – metrowym mieszkaniu zainstalowano polskie rozwiązania technologiczne i inżynieryjne służące nowoczesnej rehabilitacji domowej oraz poprawie jakości codziennego życie osób niepełnosprawnych.

 Otwarcie Mieszkania połączone było z inauguracją działalności Biura Interwencji i Porad Prawno-Medycznych Reha-Help prowadzonego przez fundację. Odwiedzający biuro będą mogli liczyć – jeszcze w trakcie leczenia szpitalnego zarówno w Reptach jak i poza nimi – na bezpłatne porady w zakresie organizacji leczenia, pozyskiwania środków finansowych na ultranowoczesną rehabilitację domową i kliniczną, wyposażenia swojego domu lub miejsca pracy w ultranowoczesny sprzęt medyczny, skorzystać z fundacyjnego portalu zbiórek finansowych oraz zaplanować swoją drogę do zdrowia w oparciu o bezpłatny program wsparcia pn. Menedżer Rehabilitacji.

Gospodarzami otwarcia byli:

  • dr hab. n. med. Prof. Małgorzata Łukowicz – konsultant krajową do spraw rehabilitacji
  • Norbert Komar – Dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka
  • Magdalena Wrodarczyk – prezes zarządu fundacji „Podaruj Dobro”
  • Anna Koziar – poszkodowana w wypadku samochodowym, podopieczna fundacji
    w zakresie rehabilitacji z bioniczną protezą
  • Daniel Kocur – prezes zarządu VOX VERITAS, mecenas i współtwórca programu Menedżer Rehabilitacji i projektu Reha-Help

 Wypowiedzi gospodarzy otwarcia

  • Norbert Komar odpowiadając na pytanie o zawiązaną właśnie współpracę z fundacją Podaruj Dobro:– Nasz szpital obsługuje rocznie ponad 11 tysięcy pacjentów, z czego dwie trzecie z nich potrzebuje – czy to po wypadku lub po wylewie – pomocy jaką właśnie oferuje fundacja Podaruj Dobro. Jako placówka staramy się wyznaczać trendy w rehabilitacji ale na terenie naszej placówki, dalej już po opuszczeniu naszego szpitala, pacjenci potrzebują wsparcia w zorganizowaniu dalszej rehabilitacji domowej i jej finansowania i tu właśnie z pomocą przyjdzie fundacja i zbudowany przez nią showroom czyli mieszkanie wzorcowe oraz biuro pomocy.
  • Daniel Kocur odpowiadając na pytanie – Czy ShowRoom i biuro fundacji będzie działać wyłącznie na rzecz pacjentów z Rept: – Absolutnie będziemy działać nie tylko dla pacjentów Rept, ale każdej potrzebującej osoby z całej Polski. Naszym celem i marzeniem, które dzisiaj się ziszcza, było to, by otworzyć biuro i mieszkanie wzorcowe tak, by każdy ordynator na Śląsku lub fizjoterapeuta, mógł powiedzieć do swojego pacjenta: – Jedź do Rept, tam wybudowali mieszkanie wzorowej rehabilitacji domowej. Tam uzyskasz wszystkie informacje, co możesz zainstalować u siebie w domu i jak zdobyć na to rehabilitację.
  • Daniel Kocur odpowiadając na pytanie – Co zawiera taki showroom wzorcowego mieszkania XXI wieku: – W takim mieszkaniu musimy być pokazana specjalnie zaprojektowana kuchnia, pokój rehabilitacyjny oraz zaprojektowany na sufitach system szynowego transferu osoby niepełnosprawnej, który odciąża znaczenie rodzinę.

– Nasze biuro będzie dla wszystkich podopiecznych fenomenem, bo zobaczą na żywo, co jest możliwe ale również otrzymają wsparcie merytoryczne jak zdobyć finansowanie na to wszystko z różnych źródeł, a jeżeli wszelkie możliwości instytucjonalnego finansowania nie będą możliwe, będzie mógł skorzystać z portalu zbiórek finansowych prowadzonego przez naszą fundację.

 ShowRoom ReHOME fundacji będzie czynny od poniedziałku do piątki w godz. 8.00 – 16.00 dodatkowe informacje o działalności fundacji można znaleźć na stronie internetowej organizacji pod adresem: www.fundacjapodarujdobro.pl