Przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro wziął udział w debacie organizowanej przez Dziennik Zachodni

Przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro wziął udział w debacie organizowanej przez Dziennik Zachodni

18 lipca br. na zaproszenie Dziennika Zachodniego przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro – Daniel Kocur był ekspertem w debacie, która dotyczyła bezpiecznych wakacji. Przypomniał, co robić w przypadku wystąpienia negatywnych skutków wypadku.

Podczas debaty zwracał uwagę, że poszkodowani w wypadkach – nie będący ich sprawcami mogą bezpłatnie korzystać z rehabilitacji w nowoczesnych ośrodkach. Trzeba tylko natychmiast po zdarzeniu zgłosić się do kompetentnych osób, które pomogą w zorganizowaniu leczenia oraz jego sfinansowaniu.

Przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro podkreślił, jakie korzyści płyną z posiadania OC, o których nie zawsze wiemy. „Suma gwarancyjna OC obecnie wynosi aż 25 milionów złotych, co pozwala na zorganizowanie rehabilitacji w nowoczesnych warunkach. Bardzo mało osób o tym wie, ale zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego wszelkie uzasadnione koszty leczenia mają być pokrywane z OC samochodu” – wyliczał Daniel Kocur. Warto więc poprosić o wsparcie profesjonalistów, którzy potrafią taką potrzebę uzasadnić.

Jesteśmy wdzięczni Dziennikowi Zachodniemu za zaproszenie. Uczestnictwo w takich wydarzeniach jest dla nas bardzo ważne, gdyż dzięki nim informacja o tym, jak pomagamy Poszkodowanym ma szansę dotrzeć do jak największego grona odbiorców.