Fundacja Podaruj Dobro Organizatorem Międzynarodowych Targów Rehabilitacji I Fizjoterapii

Fundacja Podaruj Dobro Organizatorem Międzynarodowych Targów Rehabilitacji I Fizjoterapii

W dniach 7-9 grudnia 2022 roku w Nadarzynie koło Warszawy mogliśmy uczestniczyć w 29 edycji Targów Rehabilitacja. Tym razem tematyka, jaka przyświecała temu wydarzeniu dotyczyła robotyzacji branży rehabilitacyjnej oraz nowoczesnym inwestycjom rozwojowym. Jako przedstawiciele Fundacji Podaruj Dobro, a zarazem eksperci w branży mogliśmy podzielić się z szerokim gronem odbiorców swą wiedzą na temat rehabilitacji robotycznej. Niezwykle cieszy nas fakt, że coraz więcej osób dostrzega wiązek pomiędzy nowoczesną rehabilitacją a poprawą stanu zdrowia Pacjenta, a co za tym idzie wzrostem satysfakcji z leczenia.

Reha Help i zautomatyzowane mieszkanie XXI wieku dla osób niepełnosprawnych

Podczas Międzynarodowych Targów Rehabilitacji i Fizjoterapii mieliśmy okazję znaleźć się w gronie tak znamienitych osób, jak prof. CMKP dr hab. n. med. Małgorzata Łukowicz, która dzieliła się swymi spostrzeżeniami na temat neuroplastyczności czy dr hab. n. med. Beata Tarnacka podejmująca tematykę nowoczesnych metod leczenia uszkodzeń rdzenia, dr Anna Poświata reprezentująca Egzotech czy Krzysztof Krop z Amed.

Przedstawiciel, a zarazem fundator Fundacji Podaruj Dobro – Daniel Kocur przedstawił koncepcję Reha Help, której celem jest szybka i kompleksowa pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych czy innych zdarzeniach losowych. Był również moderatorem debaty Jak najlepiej wykorzystać roboty w rehabilitacji neurologicznej i jakie są możliwości finansowania tak nowoczesnych rozwiązań?

Podczas tych dwóch dni mieliśmy również okazję zaprezentować zautomatyzowane mieszkanie XXI wieku, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych czy przedstawić sposoby z jakich można skorzystać, by uzyskać dofinansowanie na nowoczesną rehabilitację czy przebudowę i wyposażenie domu czy mieszkania. Założeniem przedstawicieli Fundacji Podaruj Dobro było pokazanie, że w polskiej rzeczywistości, która nie zawsze jest przyjazna dla Pacjentów i ich rodzin, można stworzyć nowoczesne warunki, sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia i sprawności czy ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Był to dla nas wspaniały czas, pełen merytorycznych spotkań, medycznych inspiracji czy prezentacji nowoczesnych rozwiązań. Najlepszą nagrodą za wysiłek, który włożyliśmy w organizację tego wydarzenia były słowa lekarza Kliniki Budzik, wypowiedziane pod adresem Pana Daniela Kocura – fundatora Fundacji Podaruj Dobro – „zorganizował Pan debatę i panele na poziomie ministerialnym.” Zależało nam na tym, by targi były czasem przełomowym dla branży reha w Polsce i udało nam się tego dokonać.

Już teraz zapraszamy Państwa na kolejną edycję targów, która odbędzie się we wrześniu 2023 roku.