Fundacja Podaruj Dobro dzieli się swą wiedzą na temat wypadków na wakacjach

Fundacja Podaruj Dobro dzieli się swą wiedzą na temat wypadków na wakacjach

27 lipca br. przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro – Daniel Kocur w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, prowadzonej przez Dziennik Zachodni tłumaczył jakie prawa przysługują osobom poszkodowanym w wypadkach. Podkreślał, że każda osoba, która nie jest sprawcą może korzystać z ultranowoczesnej rehabilitacji, finansowanej z OC pojazdu. Należy również podkreślić, że suma gwarancyjna polisy OC wynosi 25 mln złotych. Poszkodowany może więc korzystać z leczenia do takiej kwoty – także w nowoczesnych, prywatnych ośrodkach. Kluczem do tego jest jednak odpowiednie uzasadnienie takiej potrzeby.

Daniel Kocur wskazywał, że synergetyczny model finansowania i organizacji ultranowoczesnej rehabilitacji w Polsce oparty jest na scaleniu umiejętności specjalistów z różnych dziedzin – rehabilitacji, medycyny czy prawa oraz działaniu wielopłaszczyznowym. Tylko wtedy bowiem można zapewnić Poszkodowanemu w wypadku nowoczesną rehabilitację, ale również ją sfinansować.

O tym jak przebiega proces ubiegania się o odszkodowanie, gdzie można szukać pomocy po wypadku, jakie warunki trzeba spełnić, by wsparcie po wypadku było kompleksowe opowiada ekspert z Fundacji Podaruj Dobro w poniższym materiale.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i kontaktu z Fundacją Podaruj Dobro!